EkonomiHaberler

Mobilyada KDV oranı yüzde 8’e düşürüldü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mobilyada KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Konferans Salonu’nda, Türkiye İçin Değişim Başlıyor kapsamında Çanakkale İş Dünyası Buluşması toplantısına katıldı.

MOBİLYADA KDV İNDİRİMİ

Katıldığı toplantılarda açıklamada bulunan Berat Albayrak’tan, mobilya sektörüne Katma Değer Vergisi (KDV) müjdesi geldi.

Albayrak, yaptığı açıklamada, “Mobilyacılık sektörü için güzel bir haber olan mobilyadaki KDV’yi yüzde 18’den yüzde 8’e düşürdüğümüzün haberini paylaşmak istiyorum.” dedi.

KAMU BANKALARI FAİZLERİ DÜŞÜRDÜ

Ayrıca, esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizlerinin de yeni yıl itibarıyla yıllık yüzde 12’den 9’a düşürüldüğünü belirten Albayrak, ”Bu şu demek, halihazırda tarımsal kredilerdeki yüzde 25 ila yüzde 100 oranındaki Hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama yüzde 5’in altına düşecek. Yüzde 6-7’ler değil artık yüzde 5, yüzde 4,5 hatta 0’a kadar inecek durumda. Özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6’lık faizin de yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileyeceğini buradan müjdelemek istiyorum.” dedi.

karadeniz'ın Haber ve Yaşam Portalı Güncel gündem olmuş haberler, galeriler ve videolar için takip edebilir siniz?

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

İlgili Mesajlar

Bu Habere Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir