Galeriler

3 Ocak 2023 Evde bakım maaşı yattı mı?2023 bakım maaşı ne kadar?Evde bakım maaşı yatan iller

Son yıllarda devlet tarafından belirlenmiş olan bazı ailelere evde bakım desteği veriliyor. Her ayın belli tarihlerinde ödenen evde bakım ücreti bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılması için veriliyor. Peki evde bakım maaşı yattı mı? 3 Ocak evde bakım maaşı yatan iller güncel liste nasıl sorgulanır? Ayrıntılar haberimizde:

Son yıllarda devlet tarafından belirlenmiş olan bazı ailelere evde bakım desteği veriliyor. Her ayın belli tarihlerinde ödenen evde bakım ücreti bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılması için veriliyor. Peki evde bakım maaşı yattı mı? 3 Ocak evde bakım maaşı yatan iller güncel liste nasıl sorgulanır? Ayrıntılar haberimizde: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca ödenen evde bakım maaşı yatan iller birçok vatandaş tarafından internette sorgulanıyor. Nisan ayının ortasına gelirken bakım parasından yararlanan kişiler SMS ve e-devlet sistemi üzerinden yatan ve yatmayan illeri kolayca öğrenebiliyor.

Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı Evde bakım maaşı ödemeleri bu ay da her ay olduğu gibi il il gerçekleşiyor. Bakanlık tarafından, bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlıların ailelerinden ayrılmamaları aracılığı ile ödenen evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri? İşte 3 Ocak 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi! evde bakım maaşı 2023 yatan iller hangileri EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ? Devlet yatırılan evde bakım maaşı il il sorgulanıyor.

3OCAK 2023 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN LİSTESİ
2023 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU? Evde Bakım Yardımı kapsamında temmuz ayı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 3.340 TL idi.  2023 yeni asgari ücret 8 bin 506 TL oldu. Evde bakım maaşı 3885 TL oldu. 

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?
Evde bakım maaşını e devlet sistemine girerek “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından sorgulayabilirsiniz.

Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. 17 mayısk 2022 Evde bakım maaşı yattı mı Evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan kişiler, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS  atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat bankası SMS kodu ile her ay bakiyenizi takip etmeniz mümkün.

karadeniz'ın Haber ve Yaşam Portalı Güncel gündem olmuş haberler, galeriler ve videolar için takip edebilir siniz?

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

İlgili Mesajlar

Bu Habere Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir