Videolar

Apple’dan tarihi rekor! iPhone satışları zirvede

iPhone satışları zirveye ulaştı. Çin'de satılan her dört cihazdan biri iPhone oldu. Bu, Apple'ın iki aydır birinci olduğunu gösteriyor.

Teknoloji devi Apple, iPhone satış rakamıyla son çeyrekte zirveye yürüdü. Counterpoint Research’ün araştırmasına göre şirket, Çin’de şimdiye kadarki en yüksek aylık pazar payına ulaştı. Asya ülkesinde satılan her dört telefondan biri iPhone modeliydi. Böylece Apple, iki aydır Çin’in en popüler markası oldu.

Çin’de satılan her dört telefondan biri iPhone oldu

Ekonomik durgunluk iPhone ve Apple ürünlerini etkilememiş gibi görünüyor. Counterpoint Research tarafından gerçekleştirilen Ekim ayı araştırmasına göre Apple, Çin’de tüm zamanların en iyi başarısını yakaladı. Diğer büyük üreticilerin satışları Ekim’de düşerken, Apple bir önceki aya göre yüzde 21 büyüdü.

Geçtiğimiz yıla kıyasla akıllı telefon satışları Çin’de yüzde 15, Apple’da ise yüzde 4 civarında düşüş yaşadı. Bu fark şirketin rakipleriyle arasını açmasını sağladı. Ekim ayında yüzde 25’lik pazar payına ulaşan Apple, Çin’deki her dört modelden birini oluşturdu.

Araştırma ayrıca iPhone üreticisinin son iki yıldır Çin’deki pazar payı açısından yeni zirveye ulaştığını ortaya koydu. Daha önce 2020 yılının Kasım ve Aralık ayında rekor satış gerçekleştiren Apple, aynı başarıyı yine gösterdi. Ancak 2020’de Huawei’ye ABD yaptırımları uygulandığını hatırlatmak gerekiyor.

Araştırma Direktörü Ethan Qi pazar büyümesi hakkında, “Apple pazar trendine meydan okumayı başardı. Bu aynı zamanda premium segmentin dirençli doğasını da gösteriyor. Çin’de son iki yıldaki trende bakıldığında, Apple’ın premium pazarda Huawei payının açık ara galibi olarak ortaya çıktığı görülüyor” dedi.

karadeniz'ın Haber ve Yaşam Portalı Güncel gündem olmuş haberler, galeriler ve videolar için takip edebilir siniz?

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

İlgili Mesajlar

Bu Habere Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir