Galeriler

Areda Survey Türk halkının yeni yıl tercihlerini ele aldı! Tavuk eti yeni yılda hindi etini…

2022 yılının bitmesine sayılı günler kala Areda Survey tarafından Türk halkının yeni yılı nasıl karşılamayı planladıklarına dair bir araştırma gerçekleştirildi. 1100 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Türk halkının yeni yılı karşılarken ki yemek tercihinden, oyun tercihlerine kadar birçok konu ele alındı.

2022 yılının bitmesine sayılı günler kala Areda Survey tarafından Türk halkının yeni yılı nasıl karşılamayı planladıklarına dair bir araştırma gerçekleştirildi. 1100 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Türk halkının yeni yılı karşılarken ki yemek tercihinden, oyun tercihlerine kadar birçok konu ele alındı. Areda Survey tarafından 1100 kişi ile gerçekleştirilen araştırmada Türk halkının yeni yılı nasıl karşılayacaklarına dair bulgular elde edildi. Araştırma sonucunda Türk halkının yeni yıldaki yemek tercihi tavuk eti olurken oyun tercihi ise tombala oldu.

Türk Halkının Yılbaşı Akşam Yemeği Tercihi: Tavuk  Areda Survey, 2022 yılının bitmesine sayılı günler kala Türk halkının yeni yılı nasıl karşılamayı planladığına yönelik araştırmayı bin 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Türk halkının yemek tercihi, yılbaşı ile bütünleşen hindi yerine yüzde 76,4 ile tavuktan yana oldu. Tercihini hindiden yana yapanlar ise yüzde 23,6.

Yeni Yıla Evde Sevdiklerimizle Tombala Oynayarak Gireceğiz  Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 90,6’sı yeni yıla evde ailesiyle birlikte girmeyi planlıyor.

Yeni yıla sevdikleriyle bir arada girerken oynamayı tercih ettikleri oyun ise yüzde 71 ile tombala.

Onu yüzde 29 ile kızmabirader takip ediyor. Türk Halkının Yüzde 86,9’u Milli Piyango Bileti Almıyor Yılbaşının en heyecanlı kısımlarından birisi de büyük ikramiye… Her yıl zengin olma umuduyla katılan milli piyango yılbaşı çekilişine geri sayım başladı.

Bu heyecanlı bekleyiş devam ederken yapılan araştırmaya göre Türk halkının yüzde 86,9’u milli piyango bileti almayı tercih etmiyor. Peki, Türk Halkı Yılbaşında Ağaç Süslüyor Mu? 2022 yılının son günlerinde kimimiz heyecanlı ve umutlu, kimimiz bir senenin daha nasıl bittiğine şaşkın, kimimiz sabırsız ve telaşlıyız. Aralık ayı geldiğinde süslenen caddeler, vitrinler, evlerimizin en güzel köşeleri yılbaşını eğlenceli bir hale getiriyor. Peki, bir yeni yıl klasiği olarak akıllara kazınan yılbaşı ağacı süslemesi Türk halkı tarafından yapılıyor mu? Araştırmaya göre halkın yüzde 14,8’i yılbaşı akşamı için ağaç süslemesi yaptığını belirtirken, yüzde 85,2’si süsleme yapmadığını belirtiyor.

Metodoloji Araştırma 15-19 Aralık 2022 tarihleri arasında 1100 kişinin katılımıyla kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

karadeniz'ın Haber ve Yaşam Portalı Güncel gündem olmuş haberler, galeriler ve videolar için takip edebilir siniz?

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

İlgili Mesajlar

8'den 1

Bu Habere Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/krdnzne2/public_html/wp-content/litespeed/css/7b17f9e0219fae4c6279fcc2e782ae90.css.tmp): Failed to open stream: No such file or directory in /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler() #1 /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file() #2 /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve() #3 /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url() #4 /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(308): LiteSpeed\Optimize->finalize() #6 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #7 /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/core.cls.php(462): apply_filters() #8 [internal function]: LiteSpeed\Core->send_headers_force() #9 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/functions.php(5309): ob_end_flush() #10 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(308): wp_ob_end_flush_all() #11 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(332): WP_Hook->apply_filters() #12 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #13 /home/krdnzne2/public_html/wp-includes/load.php(1144): do_action() #14 [internal function]: shutdown_action_hook() #15 {main} thrown in /home/krdnzne2/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121