Süper Lig

Galatasaray’dan, MHK Başkanı Lale Orta açıklaması!

Kasımpaşa-Galatasaray mücadelesinin ardından MHK Başkanı Lale Orta'yla ilgili ortaya atılan iddiaların ardından Orta'dan bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklaması gelmişti. Sarı-Kırmızılılar da bugün konuyla ilgili daha net bir açıklama beklediklerini belirten bir duyuru yayımladı. İşte detaylar...

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta’nın, Galatasaray Kasımpaşa maçında Donk’un Zaniolo’ya yaptığı harekete “Kırmızı kart” diyen yorumcu eski hakemlere tepki gösterip, özet görüntüleri değiştirttiği ileri sürülmüştü.

Lale Orta yazılı bir açıklama yaparak, “Yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı müsabaka özet görüntülerine pozisyon ekletilmek istendiği, maçlar sırasında VAR Merkezi’ne girildiği belirtilen iddiaların gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur” demişti.

Sarı-Kırmızılılar’dan sert bir açıklama geldi.

İşte o açıklama:

Süper Lig ya da sponsorluk anlaşması gereği Spor Toto Süper Lig, Türkiye'deki en üst seviye futbol ligidir. Bir sezonda 19 takımın mücadele ettiği ligde, her takımın diğerleriyle ikişer maç yaptığı çift devreli lig usulü uygulanmaktadır.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

İlgili Mesajlar

Bu Habere Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir